Nikah mı? Düğün mü?

Nikah mı? Düğün mü?
Evlenme kararı aldıktan sonra düşünülmesi gereken ilk şeylerden birisi nasıl bir evlilik olacağıdır. Nikah mı? Düğün mü? Yoksa Nikah ve sonrasında Yemek mi? Hangi seçimi yapacağınız, hem bütçeye hem de eşinizle birlikte alacağınız karara bağlı. Seçimin ne olursa olsun; planlamaya erken başlamanın önemini unutmayın! 

Seçtiğiniz konsepte göre belgeler değişmeyeceği için ilk adım; nikah işlemleri için gerekli evrakları toplamak olmalıdır. Gerekli evrakları topladıktan sonra da, nikah mı? düğün mü? karar vererek, evlendirme dairesine giderek ona göre başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Sadece Nikah

Sade ve abartıdan hoşlanmayan çiftler için ideal bir seçenektir. Tüm süreç ve hazırlık 1 saat içinde mutlu sona ulaşır. Üstelik bütçenizi de sarsmaz. Evlenme konseptiniz sadece nikah ile sınırlıysa düğün için ayırmanız gereken bütçeyi, sizi mutlu edecek harika bir balayı ve bundan sonra hayatını geçireceğiniz eve harcayabilirsiniz.

Nikah Sonrası Yemek

Nikahtan sonra sadece en yakınlarla kutlamak ve paylaşmak istiyorsanız, doğru konsept kesinlikle nikah sonrası yemeği olacaktır. Nikah sonrası yakınlarla birlikte güzel bir mekanda yapacağınız yemek hem çok güzel vakitler geçirmenizi, hem de bütçenizi korumanızı sağlayacaktır.

Düğün

En mutlu günümüzde, herşeyin en güzel olmalı. Her zaman hatırlayacağım bir hatıra olarak kalsın istiyorsanız, tercihiniz düğün olmalı. Tabii ki konu düğün olunca seçenekler oldukça fazla... Öncelikli tarzınıza uygun bir düğün mekanı seçmelisiniz. Tarzınızı belirledikten sonra düğün mekanları arasından bütçenize en uygun olanları belirleyerek devam edebilirsiniz.

Artık düğün mekanına da karar verdiğinize göre evlilik hazırlıklarına başlamanın zamanı geldi.
Sayfayı Paylaş: